Dátum: 2024 április 19. (péntek) | Emma

Gyászol a sportlövők tábora!

Kun Ferencné és Kun Ferenc búcsúztatójára

Gyászol a sportlövők tábora.

Kun Ferencné, és Kun Ferenc az Újpesti Torna Egylet sportolójaként hosszú évtizedeket töltöttek el a sportágban.
Kiemelkedő eredményeikkel méltán vívták ki sporttársaik odafigyelését, szeretetét.

Anyaegyesületükhöz ragaszkodva sportpályafutásukat mindvégig az Újpesti Dózsa sportlövő szakosztályánál töltötték el.
Kun Ferencné a standardpuska és légpuska versenyszámok mellett a légpisztoly és női standardpisztolyos versenyszámokban is kiemelkedő eredményeket ért el.
Kun Ferenc - híres olimpikon öccséhez hasonlóan – a gyorstüzelő- nagyöbű- és standardpisztoly versenyszámokban remekelt, és szerzett egyéni és csapatbajnoki címet.

Válogatott versenyzőkként számtalan nemzetközi versenyen vettek részt, helyezésekkel, kimagasló eredményekkel hozzájárultak ahhoz, hogy a sportág történetébe örökre beírják nevüket.

Világ- és Európa-bajnokságokon elért helyezéseik példaértékűek, és felejthetetlenek.

1985-ben az Újpesti Dózsa SC fennállásának 100. évfordulóján az egyesület „Az Újpesti Dózsa Örökös Bajnoka” címet adományozta számukra.

Hosszú sportéletüket, melyet ténylegesen is az egyesület lőterén élték, a segítőkészség, másokra odafigyelés jellemezte, szinte életüket tették fel a sportág szeretetére.
Nyugdíjba vonulásuk után bár fizikailag elszakadtak a sportlövészettől, de mindvégig meghatározóak voltak számukra a sportágban eltöltött évek.

Összejöveteleinken az utóbbi években fizikai állapotuk miatt már nem vettek részt, de örömmel hallgatták a beszámolókat ezekről a találkozókról.

Emléküket, példaképként állítva a fiatalok elé örökké megőrizzük!

Nyugodjatok békében!

Kun Ferencné (1926 – 2009) eredményei

1966-ban a Wiesbadeben rendezett Világbajnokságon standardpuska 60 fekvő versenyszámban egyéni és csapat bronz, érmet szerzett.

1974. Dánia EB standardpuska 60 fekvő csapat IV. hely

Az Országos Bajnokságokon 12 egyéni aranyérmet szerzett, és 35 nyertes csapatnak volt tagja.