Dátum: 2024 április 26. (péntek) | Ervin

10 MÉTERES ORSZÁGOS BAJNOKSÁG EREDMÉNYEK

Megrendezték a 2021. évi Országos Bajnokságot, ahol remekül szerepeltek egyesületünk sportolói!

Első nap a juniorok léptek lőállásba. Puskás versenyzőink mind a lányoknál, mind a fiúknál, egyéniben és csapatban is Országos Bajnokok lettek.

A pisztolyos fiú csapat arany, míg a lány csapat bronzérmet nyert.

Junior lány puska:

OB. Tóth Anna, 3. Vivien Tarr , 5. Eszter Dénes, csapat OB. Dénes Eszter, Tóth Anna, Tarr Vivien

Junior fiú puska:

OB. Soma Hammerl , 4. Bence Glázer , 6.  Viktor Kiss , 10. Szegedi Máté, csapat OB. új országos csúccsal Hammerl Soma,  Kiss Viktor,  Glázer Bence.

Junior fiú pisztoly:

5. Tóth Máté, 9. Tóth-Braun Márton,  10. Szalma Bence, csapat OB. Tóth Máté, Tóth-Braun Márton,  Bence Szalma

Junior lány pusztoly:

8. Edina Somhegyi , 9. Varga-Zalay Babett, csapat bronzérem Somhegyi Edina, Babett Varga-Zalay , Olívia Domsits

Pénteken az ifjúságiak versenyével folytatódott a 10 méteres Országos Bajnokság.

A lány puskásoknál a tegnapi junior győzelmek után Tóth Anna  ma ismét a legjobbnak bizonyult. Az ifi egyéni Országos Bajnoki cím mellé Toma Rékával és Szegesdi Eszterrel csapatban is diadalmaskodott.

Az ifi fiúknál a Szegedi Máté, Tarr Gyula, Nagy Nándor alkotta csapat ezüstérmes lett, míg a még serdülő korú "B" csapat (Fuglovics Armand,  Kertai Szabolcs,  Mészáros Marcell) kör egyenlőséggel, rosszabb utolsó sorozattal a 4. helyen végzett. Máté 4., Armand 5., Szabolcs 6., Gyuszi pedig 7. lett.

Ifi pisztolyos lányaink Domsits Olívia és Ródler Kinga , az öttusázó Tóth Dorka Sárával a dobogó második fokára állhattak fel. Dorka 5., Olívia 6. helyezett lett. A fiú pisztolyos csapat 4. lett, ahol a serdülő Szekér Mátét kell kiemelni,  aki 10 körös egyéni csúcsot lőtt.

Este a junior mix versenyszámokat rendezték meg, ahol egy pisztolyos és két puskás csapatunk versenyzett.

Somhegyi Edina - Tóth Máté pisztollyal, Tarr Vivien - Kiss Viktor puskával ezüstérmet,  Tóth Anna - Glázer Bence pedig bronzérmet nyert.

Ha szombat, akkor felnőtt pisztolyos nap.

Először a férfiak léptek lőállásba, ahol a Szűcs GergelyHegedűs LászlóTóth Gábor összeállítású csapat ezüstérmet szerzett.

Egyéniben Hegedűs László ezüst, Tóth Gábor bronzérmes lett, Szűcs Gergely pedig 6. helyen végzett.

A nők versenyében Varga-Zalay Babett 6., míg a Varga-Zalay Babett,  Palánki Klaudia,  Somhegyi Edina alkotta csapat bronzérmes lett.

Mix versenyben szintén egy bronzérmet sikerült nyernünk Varga-Zalay Babett - Hegedűs László páros jóvoltából

Vasárnap a felnőtt puskás versenyszámokkal zárult az idei 10 méteres Országos Bajnokság.

A férfiak versenyében Péni István az egyéni versenyben, Dénes Eszterrel a mix versenyben, és Hammerl Somával, Kiss Viktorral a csapatversenyben lett Országos Bajnok.

Soma egyéniben ezüstérmes,  Toma Dorinával a mix versenyben bronzérmes lett.

Dénes Eszter a mix aranyérem mellé egy egyéni bronzérmet és Toma Dorinával, valamint Biatovszki Mirával csapat aranyérmet nyert.

Nőknél 3. Dénes Eszter 4. Toma Dorina, 5. Tarr Vivien, 7. Biatovszki Mira

Férfiaknál 1. Péni István,  2. Hammerl Soma, 7. Kiss Viktor

A B csapatok (Tarr Vivien,  Bihariné Gábriel Emese, Molnár Anikó), (Glázer Bence, Prágai Patrik, Koczor Péter)  a 4. helyeken végeztek.

Gratulálunk az egész csapatnak, edzőknek, versenyzőknek, technikai segítőknek! HajráUTE!