Dátum: 2024 április 18. (csütörtök) | Andrea, Ilma

JUNIOR SIKEREK

A Nemzeti lőtéren mai nap került megrendezésre a 2020. évi 25/50 méteres Országos bajnokság junior versenyszámai.

Országos Bajnok lett, új országos csúccsal a Hammerl Soma, Kiss Viktor, Szegedi Máté alkotta junior fiú puskás csapat.

Egyéniben Soma ezüstérmes, Viktor bronzérmes lett. A döntőbe Máté is bejutott, ahol 8. helyen végzett.

A lány puskás csapat, Dénes Eszter, Tarr Vivien, Tóth Anna összeállításban ezüstérmes lett. Itt Eszter és Vivi döntőzött. Előbbi 4., utóbbi pedig 7. helyezést ért el.

Pisztolyos lányaink is kétszer állhattak dobogóra. Ezüstérmesek lettek sport pisztollyal Varga-Zalay Babett, Domsits Olívia, Palánki Klaudia összeállításban, standard pisztoly versenyszámban pedig Palánki Klaudia, Domsits Olívia, Somhegyi Edina összeállítású csapat bronzérmes lett. Varga-Zalay Babett sport pisztollyal bejutott a döntőbe, ahol 7. helyen végzett.

A vasárnapi napra is jutottak szép UTE-s sikerek.

A junior fekvő versenyszámokban a lány és a fiú csapatunk is országos csúccsal lett Országos Bajnok.

A lányoknál a csapatból Dénes Eszter mindössze 0,1 körrel lemaradva a dobogóról 4. helyezett lett, Tarr Vivien pedig a pontszerző 6. helyen végzett.
Nagyon kellett a csapat eredményhez Tóth Anna remek helytállása.

A fiú csapatból Hammerl Soma Országos Bajnok lett, a második helyezett csepeli Török Ferenccel megegyező eredménnyel. Közöttük Soma javára a jobb utolsó sorozat döntött. Kiss Viktor 6., míg Szegedi Máté 8. helyen végzett.

Gratulálunk versenyzőinknek, a helyezetteknek, és a felkészítő edzőknek!